Taormina

Ma käin praegu itaalia keele kursustel Palermo ülikoolis, mille itaalia keele välismaalaste õpetamise osakonna nimi on Itastra. Itastra korraldab iga pärastlõuna oma õpilastele igasugu tuure Palermos, millele ma kahjuks tavaliselt ei jõua, kuna pean ka oma vabatahtliku tööd tegema, ning iga nädalavahetus mingit väljasõitu kuskil Sitsiilias. See nädalavahetus oli sõit Taorminasse, mis mind ja Mariet kohe haaras, nii et broneerisime endale ka kohad.

Laupäeval algas päev varakult, buss pidi lahkuma ülikooli eest 8.30, nii et meie pidime kell kaheksa juba kodust lahkuma. Meie olime õigel ajal kohal, aga sitsiillastele omaselt, lahkusime lõpuks ülikooli eest kell 9, sest aeg ja täpsus ei eksisteeri siin. Sõit oli pikk, nii et jõudsime kohale 13 paiku. Kuna Taormina on mäe otsas, siis pidime bussi vahetama, sest meie 60-kohaline buss ei suudaks väikestel mägiteedel kurve välja võtta. Tegelikkuses pidime Taorminasse minema väikeste vagunitega, mis lähevad mööda trossi üles ja neist avaneb ilus vaade merele, aga muidugi olid need sel päeval katki, nii et väiksemad bussid olid lahenduseks.

Esimene peatus oli Teatro Greco, mis on vana antiikteater Taorminas. Jalutasime seal ringi ja tegime palju pilte. Sealt avanes väga ilus vaade merele ja mägedele rannikul. Ma kahjuks ajalugu Teatro Grecol ei tea, sest see jäi lugemata, aga ta on väga äge koht, mida näha.

Tegime veel ühe suure grupipildi ja siis lasti meid Taormina kesklinna 1,5 tunniks ula peale. Mina ja Marie olime selleks hetkeks juba nälgimas, hommikune Nutella cornetto oli juba ammu meelest läinud. Kuigi meil oli kohe plaanis minna sööma, siis Taormina üllatas meid ja tegime palju fotopeatusi, et seda ilu endaga kaasa võtta.

Lõpuks leidsime väikse pizzeria, kust ostsime pizzat ja scacciatat. Me kumbki polnud varem scacciatat söönud, nii et oli toiduelamus. Nagu mina aru saan, siis scattiata on suur ümmargune pirukas, umbes pitsasuurune, millel on tainas ka pealpool. Sees on soolane täidis ja pirukas ise friteeritud. Meie ostsime kaks lõiku: üks singi, mozzarella ja tomatikastmega, teine sibula, vorsti ja kartulitega. Minu lemmik oli viimane, sest seal oli rohkem kasutatud maitseaineid ja oli huvitav süüa kartulipirukat. Istusime purskkaevu ääres Taormina Piazza Duomol, mille teisel poolel olid meie reisi korraldajad Itastrast, kes meile pakkusid falafelit ja hummust. Kuna hummus ei olnud liiga populaarne, siis me vaikselt ärandasime selle, et seda hiljem nosida ning peagi jätkasime teed, et veelgi Taorminat avastada.

Mulle väga meeldis Taormina, nii et olin päris kurb, kui meile öeldi, et peame tagasi pöörduma, et teistega kohtuda. Tagasiteel hakkasime aga muusikat kuulma ja nägime, et Carnevale on jälle linnas! Meile tantsisid vastu 101 dalmaatsia koera ja Cruella de Vil imelises punases kabrioletis. Kohtusime väikse dalmaatsiakoeraga, kes meile paberipudi peale viskas, natuke kõhklevalt küll, aga ta vanaisa aitas, nii et see sattus ikka kõikjale.

Järgmisena sattusid meile teele trollid. Neil oli oma tantsukava, nii et me ei kõhelnud ja liitusime nendega. Tantsisime nendega ringis ja see oli nii tore! Üleüldiselt kõik seal olid nii rõõmsad ja haarasid inimesi kaasa, et tõi kohe naeratuse näole.

img_1817

Ja ega see olnud kõik! Järgmisena olid ees minionid, kes olid kõik väiksed lapsed, kellele väga meeldis kõige pihta paberipudi loopida, nii et seal olime ka meie, ainult ootamas, et veel paberipudi enda juustesse saada.

img_1819

Edasi tulid kõik superkangelased ja nende vaenlased. Tantsisime Jokkeri ja Supermaniga, nägime Kassnaist, Thori, Deadpooli ja palju teisi. See osa meeldis mulle kõige rohkem, sest inimesed järjekordselt tantsisid ja panid kõvasti pidu seal. Osadel oli lausa õlu näpus, nii et peomeeleolu oli tänu sellele kindlasti laes. Pilti ma kahjuks ei saanud, sest oli vaja tantsida, aga nii äge oli!

Viimane osa Carnevalest oli hiinateemaline laevuke, kus väga paljud mehed olid ka naisteks riietunud ja sellise meigikorra all, et tohhoopele. See oli imeline ja täiesti minule loodud koht! Tantsisime ka nendega, kostüümides mehed olid seal eriti katsujad, tulid võtsid käe alt kinni ja flirtisid kõigega, mis liikus. Korjasime ise maast paberipudi ja tegime oma väikse Carnevale pidustuse.

img_1820

Tahtsime kõik veel kauemakski jääda, aga Isola Bella ootas. Carnevale oli imeline üllatus, mis poleks isegi pidanud sel päeval aset leidma, aga kuna planeeritud päeval sadas, siis see oli edasi lükatud, nii et me sattusime kogemata täiesti õigel ajal sinna. Kõik nõustusid, et see oli parim osa päevast ja raskete südametega liikusime Isola Bella poole.

img_1846
Isola Bella

Isola Bella tähendab tõlkes ‘ilus saar’ ja õnneks ei pidanud pettuma. Meil oli alguses probleeme sissesaamisega, sest tegelikult pannakse saar kell 17 kinni ja me olime seal 16.47, nii et olime valmis läbi jooksma seda. Sellega olid piletimüüjad valmis veel leppima, aga tuli välja, et oli olnud mingi möödarääkimine – pidime saama sama piletiga sisse, mis meil Teatro Grecos oli, aga öeldi meile, et sellist kokkulepet pole olnud, nii et makske 3 eurot nägu või minge minema. Õnneks sai kõik lahendatud, nii et saime siiski saarele sissepääsu. Kuni kõik teised ootasid mingit käsklust, siis mina ja Marie jooksime erladi teistest, et hakata saart avastama.

Ja nagu ikka Taorminas juba traditsiooniks saanud, oli ta imeline! Järjekordselt imeilusad vaated merele ja ümbritsevale loodusele. Taormina on minu arust väga mõnus rahulik koht, kus olla, aga ta on kindlasti suvel turiste täis. Juba praegu oli kuulda väga palju saksa ja inglise keelt, sest seal olid suured turistigrupid nendest maadest.

Kuigi meie teekond sinna ja tagasi oli väga pikk, siis nautisin väga seda päevatrippi. Saime rohkem tundma oma itaalia keele kursuse kaaslasi ja terve päeva rääkida itaalia keelt, nii et oli igatpidi kasulik. Kuigi oli meeletult väsitav, siis ma olen hakanud juba harjuma itaalia keelt rääkima, vähemalt vestluses, aga minuga peab ikka aeglasemalt rääkima ja leian, et on lihtsam ise vestlust alustada, kui mõnega liituda, sest siis saan oma vastusi ette valmistada.

Taormina aga läheb kindlasti minu Sitsiilia lemmiklinnade listi, kuhu tahan selle aasta jooksul vähemalt ühe korra naasta. Kohti, kuhu minna, on aga nii palju ja aega nii vähe, nii et ei tea, kas jõuab, aga üritan!

Ciao!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s