Capo Gallo

See nädalavahetus jätkus aktiivselt, kuna olin Mariega juba varem kokku leppinud, et lähme pühapäeval Palermo kõrval asuvasse rahvusparki Capo Gallo. Kuna teised meie korteris magavad enamasti pärastlõunani, siis ei hakanud teisi eriti kaasagi kutsuma, sest tahtsime varakult minema hakata, kuna Capo Gallo on tunnise bussisõidu kaugusel ning tahtsime päevast viimast võtta. See oli meil tark otsus, kuna pärast tagasi tulles ilm muutus pilviseks ja jahedaks ning siis poleks meil üldse nii mõnus olnud seal jalutada.

Et rahvusparki saada, pidime kõigepealt sõitma Sferracavalosse, mis küll näeb välja nagu omaette küla, aga on siiski Palermo osa. Sferracavallo oli väga nunnu, seal olid madalamad majad ning palju vaiksem kui Palermos, nii et kõrvad puhkasid. Juba Sferracavallos hakkasime ilusaid vaateid märkama, kui sadama poole jalutasime: mäed kahel pool ja keskel meri.

img_1368

Tee peal sattusime väikese poolsaare peale, mille nimeks Punta Barcarello. Saare peal leidus kaktuseid, antiikseid purskkaeve ja väikseid ehitisi, mis nägid välja nagu oleksid need ehitatud nukkudele.

Lõpuks jõudsime ka Capo Gallosse, kus tuli välja, et me ei saagi tervet rahvusparki näha, sest pargis on kolm erinevat rada, mis omavahel ei ristu. Mis ikka, peab need rajad mõnel teisel päeval läbima, minul pole selle vastu mitte midagi!

See osa, mida aga saime külastada, oli imeilus! Saime mööda mereranda tatsata, kus päike lõõskas, nii et hakkasin juba muretsema, et saan oma esimese päikesepõletuse juba veebruaris. Õnneks seda siiski ei juhtunud, nii et pidasime piknikku ja ohkasime, et miks me küll ujumisriideid kaasa ei võtnud. Kui päike hakkas pilve taha tõmbuma, jalutasime tagasi Sferracavalosse bussi peale. Kuna bussid käivad Sitsiilias nii, kuidas jumal juhatab, siis ostsime ootamisajaks gelatot ning jälgisime inimesi, kes oma lapsed olid carnavale esimeseks päevaks riietanud Ämblikmeheks või Tuhkatriinuks. Nägi välja nagu oleks Halloween 7 kuud varem kohale jõudnud.

Kuigi Capo Gallost nägime vaid seda kolmandikku, siis tahan siia veel tagasi tulla, sest see on päris hea võimalus linnakärast eemale saada ja mere ääres peesitada. Kes külla tuleb, saab kaasa tulla!

Baci!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s